Tag Archives: журка

(ВИДЕО) 200 Македонци дошле во Врање по вакцина, па направиле забава: Џокси им ја пеел „На Велигден..:“

По билбордите на повеќе локации во градот во кои им се заблагодаруваа на Србија, луѓето од Македонија кои беа вакцинирани против вирусот КОВИД-19 во Врање преку здружението „Спона“, денес во знак на благодарност настапија пред Спортската сала и им поделија подароци, чоколади и бонбониери, на официјални лица и новинари. Како …

Повеќе »

(ВИДЕО+ФОТО) ВАКА СЕ ПРАВИ ЖУРКА ВО ЛЕДЕНИОТ СИБИР: Сите излегле надвор во костуми за капење – нема врска што е -39. степени!

Група млади од ледениот сибирски Томск едвај чекаа лето, но направија забава по бикини на минус 39 степени! Во костуми за капење излегоа на улиците покриени со снег и започнаа да играат пред елката. Некои од нив сепак имаа премази, а како што гледате во еден истрел, температурата навистина падна …

Повеќе »

(ФОТО) Денес ќе се одржи втората вечер Андерфест!!

Синоќа во „Јавна соба“ се одржа првата вечер од второто издание на долгоочекуваниот фестивал „Андерфест“, на која се претставија  Kulturno umetnicki rabotnici, Fiction, High voltage, The Smoke house…                                             …

Повеќе »

АВСТРИЈА ВО ШОК ПОСЛЕ ЖУРКАТА НА БАЛКАНЦИТЕ: Медиумите коментираат за лудата забава на која учесниците ги прекршиле сите правила!

Клубовите и баровите во Виена повторно се отворија по олеснувањето на мерките во Австрија, но видеото објавено од локалните медиуми покажува дека еден клуб ги прекршил правилата на физичко растојание, како и полициски час, а главни актери се луѓе од Балканот. „Балканската улица е жива“, пишува австрискиот Хеут, изјавувајќи дека …

Повеќе »

Иконата на грчката електронска сцена Никос Диамантопулос на журка во Скопје

Петоците веќе стануваат заштитен знак и гаранција за малку поинаква забава во првиот музички бар во нашата земја. За овој петок Intermezzo Music Bar го најавува гостувањето на иконата на електронската музика од соседна Грција, артистот чии хитови сè уште се вртат на најпопуларните подиуми и радиостаници ширум светот – …

Повеќе »