Tag Archives: жерар депардје

(ФОТО) Обвинението за силување е последно во низата скандали на Жерар Депардје

ЖЕРАР ДЕПАРДЈЕ е можеби еден од најдобрите француски актери, но тој отсекогаш бил магнет и за скандали. Во вторникот протекоа информации дека Депардје е обвинет за силување на младата актерка, пред две години. Иако убедливо најсериозно, ова во никој случај не е прво злосторство за францускиот актер. Изгубени во преводот …

Повеќе »

Жерар Депардје станал православец – Крстен во црква во Париз

Францускиот актер и руски државјанин Жерар Депардје се преобрати во православието крстејќи се во црквата Свети Александар Невски во Париз, пренесе Тас. „EЖерар Депардје беше крстен во нашата црква во петокот вечерта“, рекол претставникот на црквата и изјавил дека на церемонијата присуствувале блиски пријатели на уметникот. Претставникот на Црквата одбл …

Повеќе »

Жерар Депардје сослушан после обвинувањата дека силувал глумица

францускиот глумец Жерар Депардје е сослушан во полициска станица во рамките на истрагата по повод тужбата на една глумица дека ја силувал и сексуално злоставувал, соопштиле полициски извори. Глумецот бил сослушан, но не му бил одреден притвор, навеле истите извори потврдувајќи ја поранешната информација објавена на радиото РТЛ. Глумицата, чие …

Повеќе »