Tag Archives: женски очи

Како изгледа совршено тело видено со женски и машки очи

Една многу интересна фотографија која кружи на социјалните мрежи покажува колку всушност е различен идеалот за женска убавина – ако прашате жени и мажи. Имено, ако прашате дами, совршеното женско тело треба да ја има косата на Кејт Мидлтон, лицето на моделот Кара Делавињ, градите на актерката Џенифер Анистон, половината …

Повеќе »