Tag Archives: еџ

(ВИДЕО) Преслушајте ја официјалната песна за Европското првенство во фудбал

За нешто помалку од еден месец, на 11. јуни, ќе започне уште едно Европско првенство во фудбал. Овој шампионат, на кој ќе учествуваат 24. репрезентации од Стариот континент, ќе се одржи за прв пат во дури единаесет европски земји. Штотуку е објавена официјалната песна на овој натпревар, снимена од популарниот …

Повеќе »