Tag Archives: ескалатор

(ВИДЕО) Вознемирувачки призор во трговски центар: Дете (4) висел од ракофатот на ЕСКАЛАТОР па паднал од висина од 20. метри!

Момчето (4) се бори за живот, откако паднало од висина од 20. метри, држејќи се за ракофатот на ескалаторот во руски трговски центар, ги преплашил присутните купувачи. Четиригодишното момче се здобило со сериозни повреди на главата кога, во отсуство на неговите родители, решил да го „испроба“ ескалаторот во трговскиот центар …

Повеќе »

(ВИДЕО) И ТОА ГО ИМА: Мачка се вози на ескалатор – нема страв!

Дали можете да замислите мачка како се вози на ескалатор? Таа слика ни се чинеше неверојатна. Но, дека нешто такво се случило, е потврдено со овој видео запис што ви го донесуваме. На него ќе видите мачка како трча кон ескалаторот без ниту малку страв.

Повеќе »