Tag Archives: ерменија

(ВИДЕО+ФОТО) Неверојатната трансформација на ерменската претставничка на Евровизија – но освојува и со песната!

Ерменија оваа година на Евровизија ќе ја претставува пејачката Бринета, а ерменската јавност е изненадена од нејзината физичка трансформација. Бринета пред неколку дена ја објави песната „Future Lover“ со која ќе ја претставува Ерменија на овогодинешниот избор за песна на Евровизија. Песната брзо собра повеќе од милион прегледи на официјалниот …

Повеќе »

(ВИДЕО) ХИТ СНИМКА! НЕУНИШТЛИВАТА ЛАДА ПРЕЖИВЕАЛА АЗЕРБЕЈЏАНСКИ ПРОЕКТИЛИ: Возачот продолжил да вози како ништо да не се случило!

Конфликтот меѓу Ерменија и Азербејџан во спорната област Нагорно Карабах не стивнува. Гранатирањата и ракетирањата се секојдневие, а како изгледа тоа може да се види на следното видео. Имено, дури две „лади“ преживеале азербејџански ракети. Иако видеото можеби стана хит на Интернет поради неуништивите „лади“, јасно е прикажано дека мета …

Повеќе »

(ВИДЕО+ФОТО) Најопасен суперталент на сите времиња: Публиката во шок – Ниту Сајмон не можел да го гледа крајот!

Во првата епизода на новата сезона се претставиле ‘The Vardanyan Brothers’, браќа од Ерменија кои покажале извонредни акробатски вештини. Публиката и жирито биле воодушевени, а браќата потоа извадиле остри мечеви… Најстрогиот член на жирито на британскиот суперталент, Сајмон кауел (59), сакал да го прекине настапот на двајца акробати кои го …

Повеќе »