Tag Archives: ерменија

Игор Ангеловски:„Не знам да калкулирам – со Ерменија одиме на победа!“

Македонската фудбалска репрезентација вечер од 18 часот и гостува на Ерменија во последното коло од втората група Ц-дивизија во Лигата на Нации. Дуелот ќе се одигра во Никозија на Кипар поради воената состојба во Ерменија. Селекторот Игор Ангеловски најави игра без калкулации, иако на неговите избраници им одговара и нерешено …

Повеќе »

(ФОТО) Ерменски првак отишол во војна и загинал

ЕРМЕНСКАТА powerlifting федерација (АПФ) објави дека повеќекратниот државен шампион во кревање тегови Татул Харутијан (33) загинал во борбите во Нагорно Карабах. Веста за смртта на Харутијан беше објавена на Фејсбук без детали. „Со голема тага известуваме дека за време на борбите загинал член на АПФ, повеќекратен шампион на Ерменија и …

Повеќе »

(ВИДЕО) ХИТ СНИМКА! НЕУНИШТЛИВАТА ЛАДА ПРЕЖИВЕАЛА АЗЕРБЕЈЏАНСКИ ПРОЕКТИЛИ: Возачот продолжил да вози како ништо да не се случило!

Конфликтот меѓу Ерменија и Азербејџан во спорната област Нагорно Карабах не стивнува. Гранатирањата и ракетирањата се секојдневие, а како изгледа тоа може да се види на следното видео. Имено, дури две „лади“ преживеале азербејџански ракети. Иако видеото можеби стана хит на Интернет поради неуништивите „лади“, јасно е прикажано дека мета …

Повеќе »

(ВИДЕО+ФОТО) Најопасен суперталент на сите времиња: Публиката во шок – Ниту Сајмон не можел да го гледа крајот!

Во првата епизода на новата сезона се претставиле ‘The Vardanyan Brothers’, браќа од Ерменија кои покажале извонредни акробатски вештини. Публиката и жирито биле воодушевени, а браќата потоа извадиле остри мечеви… Најстрогиот член на жирито на британскиот суперталент, Сајмон кауел (59), сакал да го прекине настапот на двајца акробати кои го …

Повеќе »