Tag Archives: епштајн

„Кралот Чарлс не го сака во близина“

Откако Чарлс стана нов британски монарх, постои можност погребот на кралицата Елизабета Втора на 19. септември да биде последен јавен настап на принцот Ендру со остатокот од кралското семејство. Принцот Ендру се повлече од кралските должности во 2019. година по скандалот со Џефри Епштајн и наводите за силување на малолетничка. …

Повеќе »