Tag Archives: емпатија

(ВИДЕО) Мачката не се одвојува од дедото откако сфатила дека е тешко болен

Пред два месеци Кели Нунгент отпатувала од Флорида во Њујорк да се грижи за нејзиниот болен татко и со себе за да и помогне, ја земала нејзината мачка Слаткиот компир. Таткото на Нунгент се лекува од рак на коскена срцевина, и таа сакала да биде со него во тој тежок …

Повеќе »

Длабоко доживуваат туѓо СТРАДАЊЕ, плачат и поради тажни филмови: Овој знак не мисли со главата туку со СРЦЕТО!

*Хороскопските препораки и совети не треба да се сфаќаат особено сериозно, а за сите индикации и нуспојави обратете се на стручњак… Тие низ животот чекорат со многу емоции и се разликуваат од другите знаци. Тие се создадени да плачат од романтичен филм, трогателна сцена, куче оставено на улица … Тие …

Повеќе »

Ова се најсочувствителните знаци на Зодијакот: Во нив има најмногу чувства за другите

*Хороскопските препораки и совети не треба да се сфаќаат особено сериозно, а за сите индикации и нуспојави обратете се на стручњак… Емпатијата е нешто што сите го имаме, само што кај некои е поразвиено отколку кај други. Имајќи развиена емпатија не ве прави посебно суштество, тоа само значи дека можете …

Повеќе »

Емпатијата им е во крв: Овие 5. хороскопски знаци најдобро ги рaзбираат туѓите емоции!

*Хороскопските препораки и совети не треба да се сфаќаат особено сериозно, а за сите индикации и нуспојави обратете се на стручњак… Во продолжение дознајте кои знакови на Зодијакот се најмногу емпатични Сите знаеме дека емпатијата е способност да се погледне во животот од гледна точка на другите луѓе и да …

Повеќе »

(ВИДЕО) МУ ОДРЖАЛЕ ЛЕКЦИЈА!Паркирал на место за лица со инвалидитет а потоа „дебело“ зажалил!

Група луѓе од бразилскиот град Маринга, му одржале лекција на еден арогантен возач. Мажот без пардон својот автомобил го паркирал на место резервирано за инвалиди. Овој прекршок е еден од најчестите во сообраќајот затоа што возачите, во отсуство на места за паркирање, често ги оставаат своите автомобили „кратко“ на резервираните …

Повеќе »

(ВИДЕО) МОМЧЕ ОД ЦРНА ГОРА ПРИМЕР НА ДОБРИНА: Видело девојче како тажно го гледа, додека тој јаде сладолед, па направило нешто прекрасно…

„Сите деца се родени да бидат големи луѓе, а за хуманост, емпатија, добрина… за тоа треба да учат“ Ако денеска ви треба мала доза со добри вести, оваа снимка од Црна Гора сигурно е она што го барате. Снимката која е објавена на Фејсбук профилот „Подгорички времеплов“ прикажува момче кое …

Повеќе »