Tag Archives: елиф елмас

(ВИДЕО+ФОТО) КАКВА НОЌ ДА СЕ БИДЕ МАКЕДОНЕЦ: Македонските фудбалери ја победија Германија и ни подарија најголема радост!

Фудбалската репрезентација на Македонија изигра неверојатно на гостувањето против Германија. Македонија победи со резултат од 2:1 и освои огромни бодови во квалификациите за СП 2022. Првиот гол го даде Горан Пандев, а вториот Елиф Елмас. Судијата беше гение – виде пенал каде што го нема за да Германија изедначи од …

Повеќе »

(ВИДЕО) Елиф Елмас ја изнасмеал Италија: Славенички му упаднал во извештајот на новинарот на „Скај“!

Македонскиот бисер Елиф Елмас вечерва нема да игра против Естонија, откако се пожалил на повреда на бутот, па се врати во Неапол и вчера се појавил во тренинг-центарот „Кастел Волтурно“, а на доаѓање направил – спектакл. Младиот фудбалер за врска очигледно уште е во еуфорија и транс после пласманот на …

Повеќе »

(ВИДЕО+ФОТО) РЕСПЕКТ И ДЛАБОК НАКЛОН – Мотивирачка порака на Елиф Елмас – лекција како се сака Македонија: „Играјте за вас, играјте за македонски фудбал и за нашата мала Мајка Македонија“

Младиот фудбалер, ја вклучи камерата на мобилниот од карантинот, па на работ на солзи што не може да игра, собра сили и одржа мотивирачки говор, порака на поддршка за своите другари од репрезентација, за сите навивачи, за сите Македонци, за нацијата… Лекција за тоа, како се сака Македонија, со која …

Повеќе »

(ФОТО) Пост на Елиф Елмас: „Македонија е големо срце, татковина, мајка – за неа се’ би дал до последен здив“

Крајот на годината традиционално е време за избирање и прогласување на најдобрите… Најдобриот репрезент на македонскиот фудбал во странство во изборот на Фудбалска федерација на Македонија, Елиф Елмас, на Фејсбук уште еднаш ја сподели својата љубов кон Македонија.

Повеќе »

(ФОТО) Елмас со емотивна порака до Анчелоти:„Ти благодарам за се!“

„Ти посакувам се најдобро во кариерата во иднина“, напиша Елмас на својот профил на Инстаграм… Македонскиот фудбалски репрезентативец, Елиф Елмас, кој ги брани боите на калчолигашот Наполи, со емотивна порака се прости со италијанскиот стратег Карло Анчелоти, кој доби отказ од Наполи. View this post on Instagram Mister, thank you …

Повеќе »

(ФОТО) ГОЛЕМО СРЦЕ: Елиф Елмас не заборава на старите пријатели – дрес за најдобриот другар во болница!

Македонскиот фудбалски репрезентативец кој често ни донесува радости кога ќе постигне гол, се чини дека има и големо срце. Тој нашол време да го посети својот другар од населба кој моментално е во болница. Елиф и Еркан израснале заедно во скопската населба Бутел. Елиф игра за Наполи, а Еркан се …

Повеќе »

(ФОТО) Tриумф за Македонија: Победа со 2-0 против Словенија – Елиф Елмас по втор пат излезе подобар од Јан Облак!

Со овој резултат, Македонската фудбалска репрезентација запиша важни три бода во седмото квалификациско коло за Европското првенство во 2020 година. Елмас уште во првото полувреме даде гол, но беше поништен од страна на судиите, откако асистентот покажа сомнителен офсајд. Елиф повторно блесна во второто полувреме, откако два пати ја погоди …

Повеќе »

(ФОТО) Елиф Елмас: Гранде Пандев – Среќен сум што сум Македонец!

По вчерашниот натпревар со Летонија на својот профил на Фејсбук се огласи и нашиот јунак, Елиф Елмас: „GRANDE PANDEV! Горд сум што сум МАКЕДОНЕЦ!“ Big win and two goals for me!! Happy to be part of this family! (Голема победа и два гола за мене! Среќен сум што сум дел …

Повеќе »