Tag Archives: електричен

(ВИДЕО) Citroen ги објавил цените за новиот C4

Францускиот производител ги објави цените на новата генерација на „Citroen C4“. Компактниот хечбек, кој целосно го смени имиџот и сега изгледа како кросовер, ќе се нуди со бензин, дизел и електричен погон. Различната слика на моделот „C4“ на Ситроен нè враќа во старите времиња кога се очекуваше овој производител да …

Повеќе »

(ВИДЕО) Илон Маск го тестирал електричниот Фолксваген

За време на посетата на Германија, Илон Маск се сретнал со раководството на Фолксваген и го тестирал нивниот електричен автомобил. Илон Маск неодамна ја посети огромната фабрика во Берлин, а потоа се сретнал очи во очи со неговиот главен ривал Херберт Дис. Тој се сретна со лидерот на Фолксваген на …

Повеќе »

(ВИДЕО) Така го прават тоа во Холандија: Заштита на околината и рекреација со едноставно решение!

Електричен велосипед кој воедно  ви овозможува и рекреација… Личи на обичен велосипед, но го придвижувате со одење. На прв момент изгледа тешко но секако треба и малку тренинг. Поентата е што во Холандија почнале со производство на велосипеди кои на нивните клиенти ќе им овозможат и’ рекреација а во исто …

Повеќе »

(ВИДЕО+ФОТО) Светска премиера: Опел Мока!

По првите фотографии, Опел ги објави и техничките детали за новата, електрична Мока. Пристигна втората генерација на поткомпактниот SUV на Opel, а преовладувачкиот тренд на електрификација во автомобилската индустрија влијаеше на светлината на денот прво да ја видиме електричната верзија, Мока. Она што може да се види на прв поглед …

Повеќе »

Fiat 500e е најслаткиот електричен автомобил, но проблем би можела да биде цената…

FIAT ја претставил електричната верзија на неговиот модел со најдолг рок, па дури и повеќе. Но, не се измамувајте од изгледот. Овој 500 е сосема нов модел направен од нула. Ќе се произведува во Торино, а производството на класичниот 500 се пресели во Полска. Безвремениот дизајн е сè уште таму, …

Повеќе »

(ФОТО) Ова е новиот Mustang Mach-E, електричен кросовер од Форд

Велат дека претстојниот кросовер на Тесла е веќе под закана, со тоа што главниот ривал доаѓа од истиот терен, американскиот. Форд решил да се пресмета со Тесла, и за тоа го искористил најсилното оружје – Мустангот. Како што беше најавувано со месеци, Форд одлучил, под брендот Mustang, да собере електричен …

Повеќе »

(ФОТО) Конечно доаѓа најевтиниот Tesla Model 3

По речиси две години чекање, “Tesla” конечно ќе им понуди го на клиентите на одамна ветениот Model 3 по цена од 35.000 долари. Кога пред неколку години првиот човек на “Tesla”, Илон Маск, најавил доаѓање на пристапните електрични лимузини, главна мамка за купците била цената од 35.000 долари. Откако во …

Повеќе »