Tag Archives: експресно

(ВИДЕО) УЖИВАЊЕ ЗА ГЛЕДАЊЕ – Новак Ѓоковиќ експресно меѓу 8. најдобри во Астана

Новак Ѓоковиќ е во четвртфиналето на АТП турнирот во Астана бидејќи го совлада Ботик Ван Де Зандшулп во два сета со 6:3 и 6:1. Дуелот траеше само еден час и десет минути игра. Токму во периодот од денот кога треба да почнете да готвите ручек, Новак Ѓоковиќ го одигра вториот …

Повеќе »

(ФОТО) Зверев експресно  до трофејот во Синсинати

Германскиот тенисер Александар Зверев ја освои титулата на мастер турнирот во Синсинати – Германецот го совлада Русинот Андреј Рублев со 2:0. Беше 6:2, 6:3 во сетови по точно 60 минути тенис. VICTORIOU5.@AlexZverev wins a 5th Masters 1000 title, defeating Rublev 6-2 6-3 in the #CincyTennis final 🇺🇸 pic.twitter.com/plFmkk5E8C — Tennis …

Повеќе »