Tag Archives: експерти

(ВИДЕО) Сите се воодушевени од новиот трик за слабеење, експертите велат дека би можел да функционира

ТИКТОК е преплавен со трикови за слабеење, но еден од последните би можел навистина да функционира, велат експертите. Луѓето почнаа да подготвуваат пијалок од чиа семе како лесен начин за потиснување на апетитот. Виралните видеа велат дека пијалок од две лажици чиа семе измешани во шолја вода создава чувство на …

Повеќе »

(ВИДЕО) Бебето секогаш го доела од иста страна, а сега покажала како изгледаат нејзините гради

Инфлуенсерката Аби Херберт неодамна се пожалила на TikTok за неочекуван проблем со кој се соочила додека ја доела својата шестмесечна ќерка Попи. View this post on Instagram A post shared by Abbie Herbert (@abbieherbert_) Од првиот ден, поради некоја нејзина причина, таа ја избра десната града и јас и го …

Повеќе »

ТВРДЕЊЕ НА ЕКСПЕРТИ ОД ШАНГАЈ – НОВИОТ БРАН НА КОРОНА ВИРУС Е МОЖЕН ВО НОЕМВРИ: Земјите кои немаат доволно медицински ресурси ТЕШКО ЌЕ ЈА ПРЕЖИВЕАТ ЗИМАТА!

Човештвото нема да може потполно да се справи со пандемијата на корона вирусот ова лето, а нов бран на болеста е можен во ноември, иако нема да биде толку сериозен, пишува Хуанкајо, повикувајќи се на зборовите на шефот на инфективниот оддел во болницата Хуашан, експерт за третман на КОВИД-19, Џан …

Повеќе »