Tag Archives: екваторска гвинеја

(ФОТО) ТАКА ТОА СЕ ПРАВИ ВО СВЕТОТ – СИН НА ДИКТАТОР ВОЗЕЛ АВТОМОБИЛИ ВРЕДНИ МИЛИОНИ: Швајцарците му ги одземале и продале!

НА ПОЗИЦИЈАТА НА потпретседател на владата на Екваторска Гвинеја, предводена од неговиот татко, Теодорин Обианг ја оштетил земјата за стотици милиони долари, притоа си дозволувајќи му удобен живот во изобилство. А тоа, покрај голем број луксузни недвижнини, вклучувало и сосема бесмислени работи како купување скулптури на Мајкл Џексон. Во тоа …

Повеќе »