Tag Archives: едно евро

По грешка продавале гориво за 1 евро – се направила огромна гужва

Бензинска пумпа во германскиот град Геролхофен во сојузната покраина Баварија случајно продавала гориво по цена нешто повисока од едно евро за литар. Како што пренесуваат медиумите, бензинот „Супер плус“ на таа пумпа чинел 1.029 евра за литар. Евтиното гориво во вторникот попладне довело до општа гужва. „Резервоарот од 3.000 литри …

Повеќе »