Tag Archives: едноставен трик

СИГУРНО НЕ ЗНАЕТЕ ДЕКА ПУТЕРОТ ГО ЗАБРЗУВА СЛАБЕЊЕТО! Нутриционист открил ТРИК – вкусно е, а топи килограми!

Еве како путерот помага за слабеење! Веројатно не сте знаеле како путерот помага да изгубите тежина! Овој вкусен намаз, кој нутриционистите често го избегнуваат поради високиот процент на маснотии, всушност може да ни помогне да ги изгубиме вишокот килограми. Нутриционистката Патриша Бенан, авторка на неколку хит книги за слабеење, изјавила …

Повеќе »

(ВИДЕО) КОРИСНИ СОВЕТИ – „Ова е ужасно“: Знаете ли дека дрвените лажици се плодно тло за нечистотија? Исчистете ги со овој трик

Дрвените лажици се користат речиси секој ден, но ретко кој размислува за нивната чистота. Кога ќе завршиме со готвењето, едноставно ги бришеме или ги ставаме во машина за миење садови. Меѓутоа, една жена открила дека тоа не е доволно да се исчисти правилно. Во нејзиното видео на TikTok, таа открила …

Повеќе »

ОВОЈ ТРИК СЕ КОРИСТИ ВО МУЗЕИТЕ! Еве како на вашиот мебел ќе се акумулира помалку прашина

Се користи во медицината, фармакологијата, козметичката и прехранбената индустрија и земјоделството, а дали знаевте дека ова средство е ефикасно и во секојдневниот живот. Со негова помош чистењето на куќата отсега ќе биде песна! Зборуваме за глицерин, а во продолжение ви прикажуваме пет начини како да го користите при чистење. 1. …

Повеќе »

Ве болат очите од гледање во екран: Може да ви помогне едноставен трик

Многу луѓе страдаат од пецкање и болка по долготрајно гледање во екранот на компјутерот, но и на мобилниот телефон. Иако е тешко да се избегне овој проблем, покрај носењето посебен вид очила, може да ви помогне и мал трик. „Не сме свесни за сината светлина што доаѓа од компјутерот, мобилниот …

Повеќе »

(ВИДЕО) Лекарка покажала трик со кој хируршката може да биде подеднакво ефикасна како и N95 маската!

Оливија Куид од Канада е стоматолог која на „Тик Ток“ покажала како подобро да се остави обична хируршка маска за да биде поефикасна, а таа вели дека во отсуство на маските N95, оваа исто така функционира одлично. Многу луѓе, вели таа, особено оние со помало лице, имаат проблем со маски …

Повеќе »

(ВИДЕО) 16. милиони прегледи: Видео на многу едноставен трик за виткање подароци станал хит!

Едноставен начин за виткање подароци станал вирален хит на социјалните мрежи. Британската компанија Waterstones, која се бави со продажба на книги, на Твитер објавила куса снимка на која се гледа како да завиткате подарок кога ви недостасува хартија, а видеото за само неколку дена го погледнале повеќе од 16. милиони …

Повеќе »

(ВИДЕО) Сакате лук, но тешко ви „оди“ лупењето – Генијалниот трик кој ги воодушеви луѓето и им го промени животот!

“Како личност која јаде многу корејска храна, ова е најдобра метода за лупење на лук”, коментирале на Твитер… Постојат неколку различни начини на кои можете да излупите лук, но овој веројатно сè уште не сте го испробале. Додека многумина го прават тоа така што го гмечат со нож па ги …

Повеќе »