Tag Archives: еди рама

(ВИДЕО) ИЗНЕНАДУВАЊЕ НА ДВЕТЕ ДЕЧИЊА КОИ СКОКНАА ОД БАЛКОН ЗА ВРЕМЕ НА ЗЕМЈОТРЕСОТ ВО АЛБАНИЈА: Еди Рама ги запознал со Роналдо и Буфон!

Децата кои скокнаа од балкон во земјотресот во Албанија за својата храброст добиле специјална награда и тоа од премиерот Еди Рама… Премиерот на Албанија, Еди Рама, им приредил изненадување на двете деца Аурелин и Алејсон, кои за да се спасат од земјотресот скокнале од балкон од своите домови. Се здобиле …

Повеќе »

(ВИДЕО+ФОТО) ЕВЕ КОЈ Е ТАИНСТВЕНИОТ СИН НА ЕДИ РАМА: Грегор во земјотресот ја загубил свршеницата, но тоа не е едиствената неволја која го погодила!

Грегор Рама, син на албанскиот премиер Еди Рама, ја загуби вереницата во земјотресот во Драч. Кристи Реци настрадала со целото семејство кога се распаднала шест-катната зграда каде што живееле. И самиот Еди Рама едвај ги задржувал солзите кога новинарите го прашале за оваа трагична загуба. Медиумите едвај јизвестувале за нивната …

Повеќе »

(ФОТО) ТРАГЕДИЈА – ПОГРЕБАНО ЦЕЛО СЕМЕЈСТВО НА ДЕВОЈКАТА НА ГРЕГОР РАМА: Никој од семејството Рама не ја испратило Кристи на вечното почивалиште

Четирчленото сeмејство на вечното почивалиште ги испратило неколку стотина жители на Драч, меѓутоа меѓу присутните не бил ниту Грегор, ниту некој друг член на семејството Рама… Меѓу бројните жртви на разорниот земјотрес кој ја погоди Албанија е и девојката на синот на премиерот на земјата, Еди Рама, пренесе италијанската Анса, …

Повеќе »

(ФОТО) ПРИРОДНА КАТАСТРОФА: Во земјотресот во Драч загинала идната снаа на Еди Рама

Трагедиите што се случија во Драч и посебно настраданото место Тумане, во Албанија не го одминаа ниту албанскиот премиер Еди Рама… Албанските медиуми објавија дека меѓу жртвите во Тумане во Албанија е и свршеницата на постариот син на премиерот Еди Рама, Грегори. Во текот на денот веста ја потврди и …

Повеќе »

(ФОТО) КАКВА ФОРА: Албанскиот премиер зачудил со стајлингот на самитот во Охрид!

Претседателот на Србија – Александар Вучиќ, македонскиот премиер Зоран Заев и премиерот на Албанија, Еди Рама вчера се состанале во Охрид каде разговарале за полесно патување и работа на државниет граници на овие држави, а вниманието го украл Рама кој се одлучил за храбар стајлинг и на државничкиот состанок отишол …

Повеќе »