Tag Archives: евертон

ПРАЗНИК НА ФУДБАЛОТ – Викенд на градски дербија – спектакл за фудбалските сладокусци

Дуелите на ривалите од ист град честопати се неспоредливо пожестоки и полути од дербито во лигата Пред нас е спектакуларен фудбалски викенд што ќе одбележи неколку градски дербија. Дуелите на ривалите од ист град честопати се неспоредливо пожестоки и полути од дербито во лигата, но има и такви кои не …

Повеќе »

КОРОНА ВИРУСОТ ВО СПОРТОТ – Корона-оргиите ќе го чинат 200.000 евра, добие максимална казна за неверојатната и опасна глупост која ја направил

МОИСЕ КИАН, младиот (20) напаѓач на Евертон, ќе добие максимална казна за неверојатната и опасна глупост што ја направил. Среде пандемија на коронавирус која зарази повеќе од 150.000 луѓе во Велика Британија а над 20.000 умреле од оваа болест, и додека во земјата постојат строги мерки за изолација и ограничување, …

Повеќе »

(ФОТО) КОРОНА ВИРУС ВО СПОРТОТ – Се појавиле снимки од оргии: Еве што прават ѕвездите на Премиершип додека во Англија владее корона

МОИСЕ КИАН (20) пред четири години со влегувањето во игра наместо Марио Манџукиќ влезе и во историјата на Јувентус и најсилните европски лиги. Тој го направи своето деби за Јуве како најмлад играч во историјата на еден од најголемите клубови во светот и првиот фудбалер роден во 2000-тите кој играше …

Повеќе »