Tag Archives: држи фотографија

(ФОТО) Многумина расплакал кога видела чија слика држел Србинот додека го примал медалот на ОИ

ДЕСЕТИЦИ твитерџии од Србија и регионот денес споделуваат фотографија од Олимпијадата во Токио на која српскиот стрелец Миленко Себиќ добива бронзен медал и држи фотографија на млада жена во раката. Таа млада жена е Бобана Момчиловиќ Величковиќ, повеќекратна европска шампионка во стрелаштво, која почина минатата година на 31. година. Глетката …

Повеќе »