Tag Archives: дресови

(ВИДЕО) ЈУНАЈТЕД ВО ПРОБЛЕМИ – Коронавирусот е „виновник“ за недостатокот на дресови на Роналдо

Проблемот е што најголемата фабрика за дресови на Адидас во Виетнам е затворена поради епидемијата Враќањето на Кристијано Роналдо во Манчестер Јунајтед по 12. години предизвика лудило кај навивачите. Може веднаш да се претпостави дека клубот ќе заработи милиони евра со продажба на дресот на Португалецот, но сега се појави …

Повеќе »

(ФОТО) Ѓоковиќ лесно до второто коло на ЛОИ. После мечот противникот го воодушевил со зборовите покрај мрежата…

НОВАК  ЃОКОВИЌ влезе во второто коло на тенискиот турнир на Олимписките игри во Токио. Тој го победи Боливиецот Уго Делиен со 6:2, 6:2. Делиен и Ѓоковиќ разговарале на шпански јазик на крајот од мечот, а потоа Боливиецот воодушеви. „Ова е сон за мене и сакам да го паметам овој ден …

Повеќе »

(ФОТО) Навивачите го истераа своето – ФФМ ги повлече новите дресови за ЕУРО

Новиот дрес на Македонија за ЕУРО беше предмет на осуда од локалната јавност. Затоа следуваше петиција за повлекување и играње со старите, што на крајот се случи. Претседателот на Фудбалскиот сојуз на Македонија (ФФМ), Мохамед Сејдини, објави дека репрезентацијата на Европското првенство ќе игра во сегашниот дрес, во црвено-жолтите бои …

Повеќе »