Tag Archives: достигнување

Зошто не сум среќен/на? Овие 8. негативни навики спречуваат позитивните работи да влезат во вашиот живот

Ако ги прашате повеќето луѓе што сакаат најмногу од животот, одговорот би бил да бидат среќни. Доволно едноставна цел, нели? Но, поради некоја причина, среќата е неостварлива за повеќето луѓе. Еве за што станува збор: Никој свесно не избира да биде несреќен, но може да си направите многу проблеми со …

Повеќе »

СЕДУМ СОВЕТИ ЗА СРЕЌЕН ЖИВОТ: Ова важи за сите!

Ако вистината е релативна со она во што верувате, тогаш среќата е директно поврзана со она кон што се стремите. Сите бараат начин да живеат среќен живот – додека во реалноста, потрагата започнува со вас. Среќата не е „пронајдена“. Се реализира. (За сите што превртувате со очите, прочитајте ја горната …

Повеќе »

(ВИДЕО) ЦРВЕНО ЗНАМЕ СО ПЕТ ЅВЕЗДИ – КИНА ГО СПУШТИЛА СВОЕТО ЗНАМЕ НА МЕСЕЧИНАТА: Тие се први, после 50. години, на кои тоа им успеало!

Педесет години после САД и Кина го постави своето знаме на Месечината. Кинеската национална вселенска агенција објави фотографии на кои се гледа црвено знаме со пет sвездички поставено на површината на Месечината. Знамето е снимено од камера на вселенското летало „Čang’e 5“ пред да ја напушти Месечината во четвртокот и …

Повеќе »