Tag Archives: допинг

(ВИДЕО+ФОТО) Надал во центарот на скандал: „Тоа беше злостор протов неговото величеството!“

Со години имало сомневање дека Рафаел Надал користи допинг поради физичката подготвеност, огромните мускули, но и одредени телесни абнормалности. Шпанецот никогаш не паднал на ниту еден допинг тест, но знаел со тимот да подготви сериозен скандал. Жан-Пјер Верди, поранешен претседател на Антидопинг агенцијата на Франција, зборувал за француски „Лекип“ за …

Повеќе »

(ФОТО) Реал во три точки одговорил на обвинувањата за допингот на Рамос!

Неколку часови откако германски Der Spiegel објавил нови информации од документите на Football Leaks и изнел нови сериозни обвинувања на сметка на капитенот на кралскиот клуб, Реал Мадрид, Серхио Рамос, се огласил и’ кралскиот клуб. Имено, Football Leaks тврди дека Серхио Рамос го прекршил правилото на допинг тестот после финалето …

Повеќе »