Tag Archives: домашно чоколадо

(ВИДЕО) Домашно чоколадо полно со ореви, сусам и мед!

Ако сакате чоколадо направете го сами. Енергетските чоколатца убаво ќе ви дојдат и како ужина… Потребно е: 4 лажици мед 100 г путер 100 г млечно чоколадо 50 г сечкани ореви 100 г бисквити 100 г сусам 2 лажици шеќер во прав Подготовка: во тиган малку испечете го сусамот да …

Повеќе »