Tag Archives: домашни торти

(Рецепт) 3. традиционални торти кои одолеваат на времето: Ова се најдобрите домашни торти!

За најрадосните прослави подгответе убава домашна торта која ќе ги воодушеви домашните…но и гостите… Васина торта Состојки: Кора: 5 јајца, 4 лажици шеќер, 1 лажица лебни трошки, 100 г мелени ореви. Фил: 5 жолчки, 100 мл млеко, 200 г мелени ореви, 9 лажици шеќер, 3 штангли чоколадо, порттокал, 5 јајца, …

Повеќе »