Tag Archives: домашни работи

(ФОТО) Науката потврдила: На жените најпривлечни им се мажите кои ги уриваат стереотипите

Доколку сакате да го направите вашиот партнер попривлечен, купете ракавици и средства за дезинфекција како подарок изненадување. Научниците откриле дека жените повеќе ги привлекуваат мажите кои ги кршат стереотипите и се активно вклучени во домашните дработи, пренесува Bright Side. Според резултатите од анализата на психолозите Скот Колтран и Микел Адамс …

Повеќе »

НЕ ВИ ТРЕБА НАПОРНО ВЕЖБАЊЕ – САМО ЧИСТЕЊЕ, ПЕРЕЊЕ,ПЕГЛАЊЕ: Еве колку калории трошат домашните работи!

Со ПЕРЕЊЕ И ПЕГЛАЊЕ  НА РАКА, можете да потрошите исто количество калории кои ги топите кога ќе направите 100. клекнувања. Бришење на прашина, миење садови, собирање прашина со правосмукалка, пеглање и други домашни работи можеби не се највозбудливите работи што сакате да ги направите, но верувале или не, една студија …

Повеќе »