Tag Archives: домашен лек

(Рецепт) Домашен лек против запушени артерии, формирање камчиња и зајакнување на имунитетот: Ги убива сите инфекции во организмот!

Овој природен лек исто така спречува појава на слободни радикали, кои имаат бројни негативни ефекти Ви претставуваме одличен природен рецепт за третман и превенција на запушени артерии. Исто така е добро за регулирање на покачените масти во крвта, спречување на општ замор на телото, спречување и лекување на инфекции и …

Повеќе »

(Рецепт) СИГУРНО ДЕЛУВА – Природен лек кој ги елиминира сите болки: Ослободете се од забоболка за 30 секунди!

Дознајте како можете да се ослободите од упорната забоболка на природен начин, без да одите кај стоматолог… Забоболката е една од најнепријатните болки што сите сме ги искусиле барем еднаш во нашите животи. Акутната болка иритира и целосно се меша во нашите секојдневни животи, а особено сега кога трае пандемијата …

Повеќе »

(Рецепт) ИСКУСТВО НА ЕДНА БАБА: Домашен лек за болки во зглобовите, коските и грбот!

Направете го, никогаш не се знае! Ова е рецепт од баба ми, која имаше проблеми со зглобовите. Таа отсекогаш го користела овој едноставен, но ефикасен рецепт за болки во зглобовите. Решив да го споделам со вас, ако на некој му треба. Ако страдате од болка во зглобовите, имате чувство на …

Повеќе »

(ФОТО) Домашен лек против холестерол од две состојки

Со оглед на тоа дека живееме во стресно време, често може да ни се случи, што од стрес а што од премногу мрсна и јака храна, маснотиите – холестеролот во крвта да ни се зголеми над дозволените граници. Еве одличен рецепт како проблемот да го решиме без лекови кои докторите …

Повеќе »