Tag Archives: долго траат

Медењаци: Рецепт за празнични колачиња кои траат и по еден месец

Медењаците се еден од најпопуларните божиќни колачиња, а ние ви го донесуваме наједноставниот рецепт со помош на кој се’ ќе испадне совршено. Состојки: 150 г путер 150 г мед 350 г меко брашно 100 г мелени ореви (ако не ги сакате или сте алергични слободно изоставете ги) 2 малечки и …

Повеќе »