Tag Archives: добтиници

(ФОТО) Убедлива победа на „Паразит“: „Медена земја“ влезе во историјата!

„Бевме блиску со PROUD но не успеавме… Сега бевме блиску и со HONEYLAND и повторно не стигнавме до врвот… Ама јас сум сепак PROUD со сите награди што ги освои HONEYLAND на многуте реномирани филмски фестивали во светот… И на двете номинации за Оскар… Ќе остане тоа вечно запишано во …

Повеќе »