Tag Archives: добро здравје

(ФОТО) Момче од Алабама го соборило рекордот за најрано родено бебе кое преживеало

Момчето од Алабама кое се родило по 21. недела постави светски рекорд како најрано родено бебе кое успеало да преживее. Гинисовата книга на рекорди објави дека Кертис Менс при раѓањето тежел 419,5 грама и поставил нов светски рекорд. Тој е роден 132. дена пред време на 5. јули 2020. година, …

Повеќе »

ПОСЛЕ 40. ТЕ ОМЕГА 3 МАСНИТЕ КИСЕЛИНИ НИ СЕ НЕОПХОДНИ, БЕЗ НИВ ТЕЛОТО ПОБРЗО ПРОПАЃА: Во овие намирници ги има во изобилство!

Без омега 3 масни киселини нема добро здравје Истражувањата докажале дека омега 3 масните киселини имаат неверојатно позитивно влијание врз целокупното здравје на организмот. Есенцијални масни киселини се оние кои нашето тело не може да ги произведе самостојно, што значи дека мора да ги добие од храна или додатоци во …

Повеќе »