Tag Archives: дно на базен

(ВИДЕО) Седумгодишно дете е прогласено за херој откако спасил тригодишник од давење

Седумгодишниот Масија Браун од Сакраменто, Калифорнија пливал во базен кога видел мало момче на дното на базенот. Свесен дека тоа е невообичаено, Масија веднаш се нурнал за да го спаси. „Само си играв во базенот, а потоа видов момче на дното на базенот“, изјавил тој за „Добро утро Америка“. „И …

Повеќе »