Tag Archives: дијана ѓоковиќ

(ФОТО) Јелена Ѓоковиќ споделила фотографија од Дијана и Новак: Оставила краток и јасен коментар за својата свекрва!

Новак Ѓоковиќ вчера постигна голем спортски успех Најдобриот светски тенисер Новак Ѓоковиќ ја освои десеттата титула на Австралија опен. Ако некој некогаш се сомневал, сега веќе нема место за тоа – Новак е најдобриот тенисер досега, бидејќи штотуку го освои 22. Грен слем во кариерата! Во трогателниот говор по доделувањето …

Повеќе »

(ФОТО) НЕ СЕ СОГЛАСУВААТ НИТУ ВО ОВАА СИТУАЦИЈА: Драмата во Австралија само го продлабочила конфликтот меѓу сопругата на Ѓоковиќ и неговата мајка

Никој не пропушти дека Јелена Ѓоковиќ, сопругата на Новак Ѓоковиќ и неговата мајка Дијана Ѓоковиќ не се согласуваат ниту во драмата што ја доживува моментално. Не му е лесно на Новак Ѓоковиќ. Освен што доживеа вистинска драма во Австралија па на крај беше депортирана, се чини дека ниту оваа ситуација …

Повеќе »

(ВИДЕО) Мајките ширум светот зборуваат за говорот: Дијана едвај ги задржувала солзите

Дијана Ѓоковиќ, мајката на најдобриот тенисер на денешницата, испратила порака на англиски јазик до цела планета. Секоја мајка на светот ја почувствувала нејзината емотивна порака. „Разговарав со него пред неколку часа… Тој рече дека е добро, не разговаравме многу, но разговаравме неколку минути и тој се обидел да спие, но …

Повеќе »

(ФОТО) РАЗДОР ВО РАЈОТ НА СЕМЕЈСТВОТО ЃОКОВИЌ: Сопругата и мајката на Новак не се поднесуваат!

Се чини дека свекрвите и снаите се осудени на нетрпеливост, а тоа не може ништо да го промени. Односот меѓу Јелена и Дијана Ѓоковиќ е нарушен веќе некое време, а сега Јелена е многу повредена од изјавата на нејзината свекрва дека не очекувала Новак да се ожени со Јелена: „Како …

Повеќе »

(ФОТО) Емотивниот Новак и порака за посебна личност во неговиот живот

Првиот светски рекет Новак Ѓоковиќ е во Аделаида, каде е во карантин пред настапот на Австралија опен, а популарниот Ноле има причина да ја разбие мононијата во карантин со прослава. Мајката Ѓоковиќ, Дијана денес го слави 57-от роденден, а Новак и испратил убава порака преку својот профил на Инстаграм: “Те …

Повеќе »

(ФОТО) УШТЕ ЕДНА ПОТВРДА ЗА СТАВОТ НА МАЈКАТА НА ЃОКОВИЌ: АТП со карикатура го навредува српскиот тенисер!

„Оваа карикатура го претставува очигледниот став на АТП против Ѓоковиќ. Вџашена сум и плачам“ – напишала некоја навивачка на Новак. Новак Ѓоковиќ, 4-ти ноемри, повеќе нема да биде на првото место на АТП листата по речиси една година, барем привремено. Него на тронот ќе го замени Рафаел Надал. АТП по …

Повеќе »

(ФОТО) Искрена исповед на Дијана Ѓоковиќ: „СЕ’ БЕШЕ ВО РЕД ДОДЕКА МОЈОТ СИН НЕ СТАНА БРОЈ 1!“

„Додека беше трет се’ беше во ред бидејќи тие беа прв и втор. Но,..Кога стана број еден тоа како да не можеа да го поднесат“, раскажува Дијана Ѓоковиќ за ставот на јавноста кон нејзиниот син и кон Федерер и Надал. Дијана Ѓоковиќ, мајка на најдобриот тенисер на светот, за индиското …

Повеќе »