Tag Archives: дишам за нас

(ВИДЕО+ФОТО) Давид Темелков го промовирал новиот албум но и љубов!

Давид Темелков, младиот македонски музичар кој кариерата ја гради во Хрватска, синоќа одржал промоција на неговиот прв албум „Дишам за нас“… Подршка му пружила девојката, водителка на СМС и некогаш прва придружничка на Мис Универс на Хрватска, Елена Јунг, со која е веќе неколку години во врска. На промоцијата Давид …

Повеќе »