Tag Archives: дилема

(ВИДЕО+ФОТО) СЕМЕЈНА АФЕРА: „Открив мрачна семејна тајна во куп стари писма – не знам дали да ја споделам или да ја задржам за себе!“

Жена открила мрачна семејна тајна во пакет изгубени писма од раните 1900-ти. 28-годишната Челзи Браун од Њујорк се занимава со пронаоѓање дневници, писма и семејни наследства и нивно обединување со потомците на оние на кои првично им припаѓале. Но, кога наишла на своето најново откритие – сноп изгубени писма, не …

Повеќе »

Како да препознаете МАТЕРИЈАЛ за брак? Едно прашање решава се’!

Се заљубивте, но дали е тој вистинскиот? Сте биле во емотивна врска долго време, вашиот партнер е многу романтичен, грижлив и убаво ви е заедно. Но, не сте сигурни дали е вистинската личност за вас, личноста со која би сакале да го поминете животот. Експертот за партнерство Јана Хокинг вели …

Повеќе »

Исповед што ја збунила јавноста: „Тато ќе добие друга ќерка и ќе и го даде истото име како и мене“

Дали би било чудно за вас ако вашата сестра или брат имаат исто име и презиме како вас? Изборот на име за дете може да биде вистински предизвик! Сепак, фокусот на оваа приказна е невообичаена ситуација, барем според зборовите на една тинејџерка. Имено, 18-годишната девојка била многу изненадена кога открила …

Повеќе »

(ФОТО) Во мобилен што му го донеле за поправка нашол 100 долари и молба:„Ве молам кажете и на жена ми…“

Еден сервисер на мобилни телефони на ТикТок споделил порака што ја нашол во мобилниот телефон што еден пар му го донел на поправка. “Еден клиент дојде со жена му и донесе iPhone за поправка. Им реков дека ќе го поправам, но кога го отворив, го најдов ова внатре”, објаснил тој …

Повеќе »

(ФОТО) БРИТАНСКАТА ЈАВНОСТ НА НОЗЕ: Дали првата официјална средба на скараните браќа, Меган и Хари вешто ќе ја одбегнат?

Британците се загрижени дали за две недели браќата кои во последно време не се во добри односи ќе се сретнат лице в лице на Денот на примирјето со кој завршила Првата светска војна Сè поизвесно е дека принцот Хари (35) и Меган Маркл (38) ќе треба да се соочат со …

Повеќе »

ЖИВОТ – Таткото пред страшна дилема: Трреба ли на свршеникот на неговата ќерка да му ја каже нејзината најстрашна тајна?

„И додека изгледа дека таа ужива во присуство на своето момче и дека ја привлекува сексуално, чисто се сомневам дека го сака“, открил таткото. Понекогаш родителството е навистина тешко. Во тоа многумина ги увери и еден татко кој на интернет побарал совет. Тој корисниците на „Редит“ ги замолил за совет- …

Повеќе »