Tag Archives: дејвид линч

(ВИДЕО) Прв трејлер на новата „Дина“: Визијата на Линч оди во историјата

Објавен е првиот трејлер од новата филмска адаптација на познатиот СФ роман „Дина“ на Френк Хербет од 1965. година. Режисер е Дени Вилнев, а странските медиуми предвидуваат дека новата верзија ќе ја испрати претходната на Дејвид Линч од 1984. година на „буништето на историјата“. Првиот трејлер за новиот филм на …

Повеќе »

Роберт Форстер, за Оскар номинираната ѕвезда на „Џеки Браун“, починал на 78 години

Роберт Форстер, актер за карактерни улоги, кој беше номиниран за Оскар за филмот „Џеки Браун“ на Квентин Тарантино и се појави во повеќе од 100 филмови, починал во петокот во Лос Ангелес од карцином на мозокот. Тој имаше 78.години. Тарантино го создаде ликот на наплатувачи на кауција, Макс Чери, со …

Повеќе »