Tag Archives: дели плата

Награда од милион долари за наставникот кој платите им ги дели на сиромашните!

Наставникот од Кенија, Петер Табичи, е добитник на годинешната Награда за најдобар наставник и чек на милион долари, а станува збор за наставник кој се откажал од поголемиот дел на своите примања за да ги донира на сиромашни деца. Престижното признание „Global Teacher Prize” е доделено во Дубаи, а водител …

Повеќе »