Tag Archives: делиен

(ФОТО) Ѓоковиќ лесно до второто коло на ЛОИ. После мечот противникот го воодушевил со зборовите покрај мрежата…

НОВАК  ЃОКОВИЌ влезе во второто коло на тенискиот турнир на Олимписките игри во Токио. Тој го победи Боливиецот Уго Делиен со 6:2, 6:2. Делиен и Ѓоковиќ разговарале на шпански јазик на крајот од мечот, а потоа Боливиецот воодушеви. „Ова е сон за мене и сакам да го паметам овој ден …

Повеќе »