Tag Archives: два сета

(ВИДЕО) АТП Дубаи: Ѓоковиќ лесно во првиот меч

Новак Ѓоковиќ успешно ја заврши работата во првиот меч во 2022. година и со победата против Лоренцо Мусети во два сета се пласираше во второто коло на АТП турнирот во Дубаи. Novak's back. Djokovic walks out in Dubai for his first match of 2022… Stream LIVE –>> https://t.co/hOHmv2wMlX pic.twitter.com/Sv03wvTrak — …

Повеќе »

(ФОТО) Зверев експресно  до трофејот во Синсинати

Германскиот тенисер Александар Зверев ја освои титулата на мастер турнирот во Синсинати – Германецот го совлада Русинот Андреј Рублев со 2:0. Беше 6:2, 6:3 во сетови по точно 60 минути тенис. VICTORIOU5.@AlexZverev wins a 5th Masters 1000 title, defeating Rublev 6-2 6-3 in the #CincyTennis final 🇺🇸 pic.twitter.com/plFmkk5E8C — Tennis …

Повеќе »

Фантастична игра на Ѓоковиќ против Делиен на отворањето на ОИ

Првиот тенисер на светот Новак Ѓоковиќ со сигурна игра ја започна кампањата за златен медал на Олимписките игри., иславеше против Хуго Делијен 6:2,6:2 Мисијата на Новак Ѓоковиќ започна успешно. Ноле славеше на првиот натпревар на патот до освојувањето на златниот олимписки медал. Најдобриот тенисер на сите времиња го совлада Боливиецот …

Повеќе »