Tag Archives: два и пол мажи

Почина актерката Кончата Фарел, Берта, од „Два и пол мажи“

Кончата Фарел почина на 78 годишна возраст. Актерката Кончета Фарел, најпозната по улогата на куќната помошничка Берта во серијата „Два и пол мажи“, почина на 78 години. Како што јавува „Дедлајн“, починала во вторник поради компликации кои настанале по застојот на срцето кој го претрпела. Ликот на Берта им беше …

Повеќе »

Берта од „Два и пол мажи“ заршила на респиратор: Нејзиното опоравување е неизвесно

Ѕвездата од серијалот „Два и пол мажи“, актерката Кончата Ферел, позната по улогата на Берта, доживеала тежок срцев удар по што завршила на респиратор, а лекарите во моментов се борат за нејзиниот живот. Американскиот TMZ објави дека Кончита завршила во болницата уште во мај, поради проблеми поврзани со инфекцијата со …

Повеќе »