Tag Archives: данијеле ругани

(ФОТО) Се огласил играчот на Јувентус заразен со коронавирус: „Овој вирус не прави разлика – почитувајте ги правилата!“

Јувентус, синоќа во доцните часови објави дека нивниот фудбалер, Данијеле Ругани, е заразен со коронавирус. Во Италија, која во Европа е најпогодена (има повеќе од 12. илјади заразени и 827. мртви), и која е во карантин, се прекианти спортските натпреварувања и сеуште не се знае како истите ќе се приведат …

Повеќе »

Јувентус потврдил: Дефанзивец на италијанскиот великан е позитивен на вирусот корона!

„Ќе ги превземеме сите неопходни мерки на изолација и процедурите пропишани со закон, ќе ги тестираме сите кои биле во контакт со него“, се наведува во соопштението на клубот… Како што минува времето така и во светот на спортот се појавуваат се’ повеќе случаи на коронавирусот. Најзвучното име, засега, доаѓа …

Повеќе »