Tag Archives: данец

(ФОТО) Со гордост ја носел титулата најбогат човек на светот, а потоа трагедија ги засени сите пари и моќ: За еден ден изгуби три деца

Животот на данскиот милијардер Андерс Холх Повлсен го одбележа страшна трагедија. Тој изгуби три деца во терористички напад пред три години. View this post on Instagram A post shared by InstaBlogAustralia (@instablogaustralia) Сопственикот на АСОС и компанијата Bestseller и акционер на Zaland, Андерс Холх Повлсен (49), е најбогатиот Данец и …

Повеќе »

(ФОТО) ОВА Е ДОКАЗ ДЕКА СЕ СЛУЧУВААТ ЧУДА: Милијардерот кој загуби три деца во терористички напад, во вторникот добил близначки!

Данскиот милијардер Андерс Холч Повлсен (47) и неговата сопруга Ана, во мај минатата година, се соочија со голема семејна трагедија. Нивните три деца, Алма, Агнес и Алфред, загинаа во велигденскиот терористички напад во Шри Ланка. Преживеа само најстарата ќерка Астрид. Нешто помалку од една година по териристичкиот напад, „кралот на …

Повеќе »

(ВИДЕО) ОВА СЕ СРЕЌНИЦИТЕ КОИ ГО ПОБЕДИЛЕ КОРОНАВИРУСОТ: Данецот не бил во болница а Шпанецот има јасна порака за сите!

„Малку покачена температура, главоболка, општо чувство на непријатност. Секој би помислил дека тоа е обична настинка. Сакам да ги смирам луѓето. Ако сте млади, следете ги препораките на надлежните. Ако сте постари, бидете внимателни. Не одите на случувања со многу луѓе и добро внимавајте на хигиената“ Данецот Јакоб Таге Рамлинг …

Повеќе »