Tag Archives: грегор рама

(ВИДЕО+ФОТО) ЕВЕ КОЈ Е ТАИНСТВЕНИОТ СИН НА ЕДИ РАМА: Грегор во земјотресот ја загубил свршеницата, но тоа не е едиствената неволја која го погодила!

Грегор Рама, син на албанскиот премиер Еди Рама, ја загуби вереницата во земјотресот во Драч. Кристи Реци настрадала со целото семејство кога се распаднала шест-катната зграда каде што живееле. И самиот Еди Рама едвај ги задржувал солзите кога новинарите го прашале за оваа трагична загуба. Медиумите едвај јизвестувале за нивната …

Повеќе »

(ФОТО) ТРАГЕДИЈА – ПОГРЕБАНО ЦЕЛО СЕМЕЈСТВО НА ДЕВОЈКАТА НА ГРЕГОР РАМА: Никој од семејството Рама не ја испратило Кристи на вечното почивалиште

Четирчленото сeмејство на вечното почивалиште ги испратило неколку стотина жители на Драч, меѓутоа меѓу присутните не бил ниту Грегор, ниту некој друг член на семејството Рама… Меѓу бројните жртви на разорниот земјотрес кој ја погоди Албанија е и девојката на синот на премиерот на земјата, Еди Рама, пренесе италијанската Анса, …

Повеќе »