Tag Archives: гранџ

(ВИДЕО+ФОТО) ЗАМИНУВАЊЕ НА ИКОНАТА НА ГРАНЏОТ: Марк Ланеган починал на 58. години

Влијателниот музичар Марк Ланеган починал на 58-годишна возраст. Смртта на Ланеган, кој се смета за гранџ икона, била потврдена на неговата страница на Твитер. – Нашиот сакан пријател Марк Ланеган почина утрово во својот дом во Ирска. Омилениот пејач, текстописец, писател и музичар имаше 57. години, оставајќи ја зад себе …

Повеќе »