Tag Archives: гори

(ВИДЕО+ФОТО) Пејачката Теа Трајковска буквално „гори“ во новата крими-приказна!

Црн џип, замаглени стакла, киднапирано момче во багажник, трака на уста и врзани раце се дел од крими-приказната на познатата пејачка Теа Трајковска. За среќа ова се само кадри од видеоспотот за новата песна со наслов „ГОРИ“. Ова е нејзиното најново музичко остварување, а како за претходните песни, така и …

Повеќе »

(ВИДЕО+ФОТО) КРАЈ ЗА „ПОРТАТА НА ПЕКОЛОТ“: Мистериозниот пожар кој гори со децении, наскоро ќе биде изгаснат

Претседателот на Туркменистан, Гурбангули Бердимухамедов наредил да се изгасне „Портата на пеколот“, односно пожарот кој со децении горел во голем пустински кратер со гас. Бердимухамедов сака да го изгасне пожарот поради еколошки и здравствени причини, како и поради обидот за зголемување на извозот на гас. Според Би-Би-Си, кратерот Дарваз во …

Повеќе »

(ВИДЕО+ФОТО) ПРВИ СНИМКИ ОД МАДРИД: Гори стадионот на шпанскиот гигант!

Стадиумот на Реал Мадрид гори. 🚨#ÚLTIMAHORA | REAL MADRID 📹Así se ve el incendio desde un edificio cercano a las obras del estadio Santiago Bernabéu 📻 https://t.co/ilgsizI4uT pic.twitter.com/GhDDCzmuBp — Radio MARCA (@RadioMARCA) May 26, 2021 BREAKING: A part of the Santiago Bernabeu is on fire!!pic.twitter.com/jHLrS7i6Dg — Footy Accumulators (@FootyAccums) May …

Повеќе »

(ВИДЕО) ШОКАНТНО – И’ тоа е можно;: Србин пуштил вода од чешма а потоа ја запалил

На изненадување на многумина, водата почнала да гори Шокантна сцена е снимена во селото Стајичево близу Зрењанин во Србија, каде може да се види како водата гори, загрижило многу граѓани во околината на овој град. Имено, на Твитер се појавило видео на кое се гледа како човек пушта вода од …

Повеќе »

(ВИДЕО) ФАНОВИТЕ ГЛЕДАЛЕ СТРАВИЧНИ СЦЕНИ – СОПРУГОТ ПОЛИЛ СО БЕНЗИН ПОПУЛАРНА ВЛОГЕРКА: Ја запалил додека се јавувала во живо!

Кинеската sвезда на социјалните мрежи Ламу (30) починала откако нејзиниот поранешен сопруг ја полил со бензин и ја запалил, додека емитувала видео во живо. На последната снимка објавена на 14. септември, непосредно пред злосторството, Лама испеала традиционална тибетска песна. Неколку часа подоцна тој ден, за време на преносот во живо, …

Повеќе »

(ВИДЕО+ФОТО Галерија) ЗОШТО МОРАМЕ ДА БИДЕМЕ ЗАГРИЖЕНИ – ЕВА ЗОШТО АМАЗОНИЈА Е НЕПРОЦЕНЛИВА ЗА СИТЕ НАС: Прашумата не ја викаат „БЕЛИТЕ ДРОБОВИ НА СВЕТОТ“ без причина, а денес катастрофата се одигрува и на висина од 5.500 метри!

Огромни делови од дождовната шума во Амазон горат, а пријавени се повеќе од 2.500 пожари, според најновите податоци. Огнената стихија е толку интензивна што облаците од чад можат да се видат од вселената. Пожарите во Амазон може да предизвикаат несогледливи последици, не само за оние што ја нарекуваат свој дом …

Повеќе »