Tag Archives: голем

(ВИДЕО) САМ НАПРАВИЛ МОНТАЖЕН БАЗЕН 8х3 МЕТРИ СО ДЛАБОЧИНА ОД 1,2: Овој човек докажал колку е тоа едноставно!

Време е за базен, но бидејќи не можеме да одиме на јавни бањи или на море, нашиот предлог е да се направи базен во дворот, секако ако имате простор… Зошто да купувате монтажен базен, кога можете да го направите уште подобар во вашиот двор. Еден човек од Русија покажал колку …

Повеќе »

(ФОТО) Вселенска карпа побрза од куршум: Кон Земјата оди астероид со големина на најгоемата зграда во светот

НАСА тврди дека нешто непредвидено би можело да се случи во секое време Американската агенција за воздушни истражувања и развој на вселената (НАСА) сподели неверојатна фотографија на џиновскиот астероид што ќе лета покрај планетата Земја оваа недела, пренесува Mirror. Астероидот, наречен 1998 OR2 (прв пат забележан во 1998. година), се …

Повеќе »