Tag Archives: големо срце

(ВИДЕО) ГОЛЕМО СРЦЕ: Новак воодушевил дечко со тешка болест – Не се надевал на тоа!

Најдобриот тенисер на планетата повремено им дава пример на другите и надвор од теренот. Новак Ѓоковиќ во Париз се сретнал со Артур Дилеј, момче кое игра тенис и покрај церебралната парализа. Може да се движи, но движењето и моториката му се максимално тешки, што не го спречува да го работи …

Повеќе »

СЕКОЈА ЧЕСТ – Трогателна приказна за Тухел. И дал пари на чистачката да го лекува нејзиниот син и и’ купил куќа

Потресна приказна за Томас Тухел, кој пружил голема помош на жена од Филипините, се појави на ТВИТЕР, а француската РМЦ потврдил дека настаните се вистинити. По пристигнувањето во ПСЖ во 2018 година, германскиот тренер ангажирал чистачка, по потекло од Филипините, за да ја чисти куќата. По некое време, тој и …

Повеќе »

(ВИДЕО) БРАВО – ТЕКСАШАНЕЦ СО ГОЛЕМО СРЦЕ: Не можел да гледа како илјадници се смрзнуваат – еве што направил од своите продавници за мебел!

По смртоносното невреме што го погоди Тексас, продавницата за мебел во Хјустон, на Џон Мекингвал, беше полна – но не и од клиенти. Мекингвал ги отвори вратите на своите продавници за мебел за оние на кои им е потребно сместување. Затоа, кога снежната бура ги оставила на студ Тексашаните без …

Повеќе »

(ВИДЕО) Новак помага: На колегите им дава терени, теретани, храна…

Новак Ѓоковиќ, најдобриот тенисер во светот, нашол начин да им помогне на колегите тенисери и нивните тренери за време на паузата. Ѓоковиќ ја отворил вратата на својот тениски центар, каде инсталирал три дополнителни балони, со кои ќе може да се користи и теретаната. Многу српски тенисери ќе можат да тренираат …

Повеќе »

(ФОТО) ПРИКАЗНА КОЈА ГО ОСТАВИ СВЕТОТ БЕЗ ТЕКСТ: Мајка на две усвоени деца го пронашла и нивниот трет биолошки брат!

Откако сфатила дека момчето и девојчето што ги посвоиле имаат уште еден член, мајката во Колорадо го посвоила и нивниот биолошки брат. Нејзината приказна ги стопи срцата низ целиот свет. Една прекрасна жена од Колорадо направила нешто што го остави целиот свет без зборови. Кејти Пејџ е мајка на две …

Повеќе »

(ФОТО) СЕУШТЕ ИМА ДОБРИ ЛУЃЕ НА СВЕТОТ – Водоводџија на баба (91) и го поправил бојлерот: Сметката ја оставила без текст!

Џејмс Андерсон со години работи како водоводџија. Тој е професионалец во својата професија. Не е богат човек, но може да види дека на некои од неговите клиенти им е многу полоши отколку што му е нему. Во неговиот роден град Барнли има многу постари луѓе кои имаат фиксен приход. Тој …

Повеќе »

(ВИДЕО) НА МОМЧЕТО МУ СЕ СМЕЕЛЕ БИДЕЈЌИ ИМАЛ ДОЛГА КОСА – Потоа им ја открил причината и сите занемеле!

Ова момче 18. месеци одбивало да му ја скратат косата, поради што неговите врсници му се потсмевале. Меѓутоа, кога ја открил причината зошто ја пушта косата да му расте, ги стопил срцата на целиот интернет. Дури и неговата мајка не знаела за што станува збор. Поради неговата долга, руса коса, …

Повеќе »

(ВИДЕО) СЕКОЈА ЧЕСТ – БАБИЧКАТА САМО САКАЛА ДА МУ СЕ ПОЖАЛИ НА ПУТИН:Рускиот претседател со еден гест покажал дека има ГОЛЕМО СРЦЕ!

За време на разговорот со жителите на Санкт Петерсбург, рускиот претседател Владимир Путин прегрнал расплакана жителка на северната руска престолнина. „Бабата во толпата плачеше кога го виде претседателот како си заминува“, напишал новинарот Дмитриј Смирнов на својот профил на Твитер. Забележувајќи ја реакцијата на жената, Путин се вратил, слушнал за …

Повеќе »

(ФОТО) ГОЛЕМО СРЦЕ: Елиф Елмас не заборава на старите пријатели – дрес за најдобриот другар во болница!

Македонскиот фудбалски репрезентативец кој често ни донесува радости кога ќе постигне гол, се чини дека има и големо срце. Тој нашол време да го посети својот другар од населба кој моментално е во болница. Елиф и Еркан израснале заедно во скопската населба Бутел. Елиф игра за Наполи, а Еркан се …

Повеќе »