Tag Archives: гнев

(ФОТО) СУДОТ ДОНЕЛ ОДЛУКА: Славниот глумец МОРА на ТЕРАПИЈА ако не сака во ЗАТВОР, но ако не го испочитува ДОГОВОРОТ ќе заврши зад РЕШЕТКИ!

Шиа ЛеБо (34) мора да направи терапија за управување со гнев наместо да оди во затвор. Откако беше обвинет за расправија со човек по име Тајлер Марфи, тепање, а потоа кражба на капа, судот му наредил на ЛеБо да оди на терапии за управување со гнев еднаш неделно и програма …

Повеќе »

Гневот во доба на корона

Гневот е составен дел од нашите животи и можеби сега е вистинското време да се запрашаме од што нè штити… Губиток, страв, очај или понижување, сите овие чувства ги прикриваме изразувајќи ги на друг начин. Сепак, се чини дека гневот во текот на изминатите месеци стана автоматска реакција на сите …

Повеќе »

(ВИДЕО) Славниот пејач ги шокирал фановите: „Поради проклетите гадови кои јадат лилјаци се’ е на чекање!“

Музичанецот Брајан Адамс е прогласен за расист, откако на Твитер ги обвини „алчните копилиња од влажни пазари што лижат со лилјаци“ за ширење коронавирус. Канадскиот музичар се „искалил“ на Твитер, а кога ги видел коментарите, го избришал контроверзниот твит.Додуша, тој ја оставил истата порака на Инстаграм. Причината за неговиот гнев …

Повеќе »

(ВИДЕО) Меган сопругот работи хуманитарно во Лос Ангелес: Изјавата на принцот Хари предизвикала гнев во Велика Британија!

„Кои се неговите квалификации за вакви коментари освен напуштањето на неговата држава кога и треба“, рече медицинскиот стручњак Карол Сикора Принцот Хари предизвика гнев во неговата родна земја, велејќи дека кризата со коронавирус во Велика Британија не е толку тешка како што се вели во јавноста. „Работите се подобри отколку …

Повеќе »

Сами себе се разболуваме? Еве што предизвикува болести на срцето, артритис па дури и рак!

Оваа лоша навика може да биде поврзана со низа заболувања. Губењето на саканото лице, на пример, на постарите лица може посебно тешко да им падне, но новата студија покажува дека лутењето е чувството кое во тие моменти преовладува, а не тагата, што може да го забрза стареењето. Лутењето може да …

Повеќе »