Tag Archives: гест

(ВИДЕО+ФОТО) КЕЈТ МИДЛТОН ОСТРО ОДГОВОРИЛА НА ПРОЗИВКИТЕ НА МЕГАН МАРКЛ: „Тоа што го направила не го сторил ниту еден член на кралското семејство

Кралското семејство се собрало во Вестминстерската опатија во Лондон на божиќна служба, а по тој повод испратиле јасна порака до принцот Хари и Меган Маркл.Додека светската јавност брмчи за документарната серија „Хари и Меган“, во која војводата и војвотката од Сасекс, принцот Хари и Меган Маркл зборуваат за причините за …

Повеќе »

(ФОТО) Ќерката на кралицата Елизабета Втора со еден гест ја воодушевила јавноста за време на нејзиното појавување во јавноста

Принцезата Ана, ќерка на покојната кралица Елизабета и принцот Филип, ја воодушеви јавноста со гестот додека била на аеродромот ЏФК во Њујорк. 72-годишната принцеза пристигна на аеродромот за да фати лет за Лондон по претходен престој во САД. Во таа прилика била забележана како сама го носи сопствен багаж, што …

Повеќе »

(ВИДЕО) И ГО УНИШТИЛ НАЈРОМАНТИЧНИОТ МОМЕНТ – НЕВЕСТАТА ТРГНАЛА КОН ОЛТАРОТ И ДОЖИВЕАЛА СТРАШНО ИСКУСТВО: Младоженецот направил нешто НЕПРОСТЛИВО и сите се прашуваат како МОЖЕЛ!

Свадбата е еден од најстресните моменти за жените. Тоа е ден за кој повеќето девојки сонуваат, фантазираат, а Тејлор немала толку среќа. „Пред четири години, на овој ден, отидов до олтарот да се омажам за човекот на мојот живот. Тоа беше еден од најважните и најемотивните моменти, а мојот сопруг …

Повеќе »

(ВИДЕО) ДЕЧКОВО Е ЦАР – Имала ужасен ден полн со СОЛЗИ, а потоа доставувачот на храна направил РОМАНТИЧЕН ГЕСТ – Сега сите девојки со сакаат ИСТОТО!

Тој ден на ТикТокерката Џулија и бил еден од најлошите. Плачела цел ден, не и било до ништо. Нарачала храна, а потоа ја добила пораката. Нејзиниот доставувач на храна и се јавил и го напишал следново: – Извинете што ти пречам, ова е човекот за доставување храна. Не флертувам со …

Повеќе »

(ВИДЕО) Дедо дошол во болница да го види внучето а доживеал ИЗНЕНАДУВАЊЕ кое го довело до солзи!

Мајк Стеф немал идеја што го чека кога отишол во породилиштето да ја поздрави својата ќерка Џеси и да го види внучето, пишува Happilynew.com Тогаш, додека тој и неговата сопруга Џулија го гледале малото бебе, Џулија случајно ја забележала плочката со името на детето: Мишел Стеф Ваи. Детето не само …

Повеќе »

Гестот на Рајан Рејнолдс е нешто најубаво што ќе го прочитате денес

Рајан Рејнолдс уште еднаш покажал зошто е еден од омилените актери во Холивуд. Имено, Џон Квин, кој како дете претрпел несреќа во која се здобил со изгореници на 95% од телото, се маскирал во Дедпул, суперхеројот кој го играше Рејнолдс во истоимениот филм,и објавил фотографија на Инстаграм и го означил, …

Повеќе »

(ВИДЕО+ФОТО) ГЕСТ ЗА ПРИМЕР – ПОТЕГОТ НА ОВИЕ ДВАЈЦА ПОЛИЦАЈЦИ Е ЛЕКЦИЈА ЗА СИТЕ: Се држеле за раце, клекнале пред демонстрантите и испратиле важна порака!

Двајца полицајци, едниот белец а другиот Афроамериканец, од полициската станица Океан Сити во Њу Џерси, заедно со демонстрантите, клекнале на земја, држејќи се за раце. Тие така оддале почит на брутално убиениот Џорџ Флојд, а сите собрани го поздравиле овој убав гест со голем аплауз. Афро-американскиот службеник за спроведување на …

Повеќе »

(ФОТО) КАКОВ ПРЕКРАСЕН ГЕСТ: Учителка забележала дека нејзината ученичка е тажна па направила нешто прекрасно!

Наставата во многу земји низ целиот свет сè уште се одржува преку Интернет, но дури и тогаш наставниците може да забележат промени во расположението кај нивните ученици. Ова е точно она што се случило со девојчето Хана, чија паралелка се состанала со учителката користејќи ја Zoom апликација за видео конференција. …

Повеќе »

Mилениците се добрeдојдени во салонот на телекомуникацискиот оператор НЕОТЕЛ

Телекомуникацискиот оператор НЕОТЕЛ ги отвори вратите за домашните миленици. Без оглед на големината, тежината или расата, сите се добрeдојдени. Корисниците, а и оние кои се заинтересирани за услугите на НЕОТЕЛ, повеќе не треба да бидат загрижени дали нивното милениче смеат да го донесат во продажниот салонот. Додека се информираат или …

Повеќе »