Tag Archives: германски автобан

(ВИДЕО) Со „БМВ“ возел 280 км на час, а потоа во неговата лента влегла „Мазда“

Она од што многу возачи стравуваат, му се случи на возач на БМВ. Возењето по автопат е најудобна форма на возење, но крие и опасности. Поголеми брзини, дури и малку невнимание може да заврши фатално. Една таква ситуација е кога побавно возило одеднаш ќе влезе во вашата лента. На пример, …

Повеќе »

(ВИДЕО) Инфлуенцер со Ламборџини се забил во Шкода и го убил возачот

Во страотна сообраќајна несреќа смртно настрадал возачот на Шкода… Полицијата веднаш пристигнала на местото на несреќата, го однела познатиот германски инфлуенсер во болница и потоа го уапсила. Несреќата се случила на германскиот автобан (А66) недалеку од Хофхајм, а претходела илегална трка. Зад воланот на зелениот Lamborghini Aventador S се наоѓал …

Повеќе »