Tag Archives: гак

УБАВА ВЕСТ – По два и пол месеци грижа, денеска од Клиниката за гинекологија си замина дома предвреме роденото бебе Максим

Од Универзитетската Клиника за гинекологија и акушерство информираат дека предвреме роденото бебе Максим, кое дојде на свет на 5 јуни во 25-та гестациска недела, денеска си замина дома од оваа установа. Максим се роди со родилна маса од само 820 грама, а од Клиниката за гинекологија замина со 2.400 грама. …

Повеќе »

УБАВА ВЕСТ: По три месеци минати во ГАК бебето родено 690. грама, денес здраво си замина дома!

По три месеци и четири дена на Универзитетската Клиника за гинекологија и акушерство -Скопје, со престој на одделот за интензивна нега и терапија (ОИНТ), предвремено роденото бебе Инара денеска замина дома како здраво бебе во добра општа состојба. Од Клиниката информираат дека бебето е родено на 27. април годинава и …

Повеќе »