Tag Archives: второ коло

(ФОТО) Ѓоковиќ ја мина првата пречка на УС Опен: Новак сигурен против младиот Данец

Новак Ѓоковиќ се пласираше во второто коло на УС Опен откако го победи Холгер Руне со 6:1, 6:7 (5), 6:2, 6: 1. Талентираниот 18-годишник не можеше да го заврши натпреварот како што сакаше. Причината е голем проблем со грчевите што настанаа на крајот од третиот сет и оттогаш не можеше …

Повеќе »

Фантастична игра на Ѓоковиќ против Делиен на отворањето на ОИ

Првиот тенисер на светот Новак Ѓоковиќ со сигурна игра ја започна кампањата за златен медал на Олимписките игри., иславеше против Хуго Делијен 6:2,6:2 Мисијата на Новак Ѓоковиќ започна успешно. Ноле славеше на првиот натпревар на патот до освојувањето на златниот олимписки медал. Најдобриот тенисер на сите времиња го совлада Боливиецот …

Повеќе »

(ВИДЕО) Со само 5. загубени гемови Новак Ѓоковиќ „одлета“ до второто коло на Ролан Гарос

Новак Ѓоковиќ го победи Микаел Имер од Шведска со 6:0, 6:2, 6:3 во првото коло на Ролан Гарос за еден час и 38 минути. Новак во второто коло ќе се сретне со Ричард Беранкис, кого неодамна го победи во „Синсинати“. Литванецот беше подобар од Делијен во три сета. Peak disguise …

Повеќе »

(ВИДЕО+ФОТО) АО – Ѓоковиќ лесно до второто коло: Првиот меч како појак тренинг!

Најдобриот тенисер на светот го совлада Американецот, Мичел Кругер во три сета – 6:3, 6:2, 6:2. Ѓоковиќ после 230. тенисер на светот во второто коло ќе има многу потешка задача – се среќава со искусниот Французин, Жо Вилфред Цонга. Кругер одлично го отворил мечот и му го одзел сервисот на …

Повеќе »