Tag Archives: временсака прогноза

Повторно големи промени на времето: Уживајте до сабота!

Сонце, па дожд и снег- погледнете какво ќе биде времето до сабота Во следните два дена ќе се задржи сончево и релативно топло време. Утринските температури на повеќе места ќе се спуштаат под нула, а дневните ќе бидат во пораст. Од петок ќе има зголемување на облачноста, а во деновите …

Повеќе »